Om sköna hem

Välkommen till skönahem.com!

Sköna hem magasin

Första numret av Sköna hem kom ut 1979 och har genom tiden blivt Sveriges största och mest välrenommerade inredningstidning i internationell klass. Sköna hem ger i första hand inspiration och köpråd. Sköna hem är genom sin användbarhet första val för en läsekrets som är intresserad av ett vackert hem och av att följa med i det allra senaste.

Sedan flera år tillbaka bedriver vi inredningskurser inriktade både till privatpersoner och till företag.

Skönahem.com är en av Sveriges största sajter för inredningsinspiration. Här är vi inte rädda för att ta ut svängarna och tänja på inredningsbegreppen, allt för att inspirera, roa, entusiasmera och kicka igång våra läsare.

Tillsammans med några av Sveriges största och vassaste inredningsbloggar jobbar vi för att du ska bli inspirerad och känna inrednings- och skaparlust.

Inredning ska vara härligt, lustfyllt och kravlöst, och precis på det sätter som just du vill ha det.

Varmt välkommen till skönhem.com!

/Cecilia Öhrn, webb

Webbredaktion

Cecilia Öhrn, webbredaktör
Tel: 08-7365384
cecilia.o@bt.bonnier.se

Mats Bax, social redaktör
mats.bax@bt.bonnier.se

Christian Geijer, social redaktör
christian.geijer@bt.bonnier.se

Mimmi Lexander, social redaktör
mimmi.lexander@bt.bonnier.se

Sara Persson, social redaktör
sara.persson@bt.bonnier.se

Magasinredaktion


Claes Blom,
chefredaktör
Tel: 08-736 50 95.
Mejla Claes Blom

Li Winther, redaktionschef
Tel: 08-736 53 25.
Mejla Li Winther

Dan Gordan, redaktör
Tel: 08-736 57 71.
Mejla Dan Gordan

Monika Stålberg, redaktör
Tel: 08-736 53 92
Mejla Monika Stålberg

Anna Wiklund, art director.
Tel: 08-736 53 16
Mejla Anna Wiklund

Beata Svensson, layout
Mejla Beata Svensson

Charlotte Pettersson, inredningschef
Tel: 08-736 57 73.
Mejla Charlotte Pettersson

Karolina Karlsson, inredare
Tel: 08-736 57 74
Mejla Karolina Karlsson

Marie Wärme, inredare
Mejla Marie Wärme

Anna-Maria Odeholm, redaktionsassistent och projektledare för Sköna hems inredningskurser.
Tel: 08-736 57 83.
Mejla Anna-Maria Odeholm

Lotta Hallberg, redaktionsassistent.
Tel: 08-736 52 37.
Mejla Lotta Hallberg

Linda Eriksson, inredningsassistent.
Tel: 076-535 6750
linda.eriksson@skonahem.com

Emelie Estelle Utterberg, inredningsassistent
Tel: 08-736 52 84
matilda.appelberg@skonahem.com

Kundservice

Har du frågor angående kurserna, kontakta:

Kursadministratör: anna.maria.odeholm@skonahem.com

Kursledare Ulrica Hansson: ulrica.hansson@skonahem.com

Kursledare Louise Sköld: louise.skold@skonahem.com

 

Besöksadress: Sveavägen 53
Postadress: 105 44 Stockholm
Budadress: Rådmansgatan 49
Telefon: 08-736 53 00, fax: 08-33 74 11

Redaktionen: skonahem@skonahem.com

Matredaktören: mat@skonahem.com

Insändare: brev@skonahem.com

Nyheter: nyheter@skonahem.com

Inredningskurser: anna.maria.odeholm@skonahem.

Kommentera

Läs mer om våra regler